Subfossilní dub

Inspirujte se tímto vyjímečným materiálem

6500 let čekal ukrytý v zemi na své objevení. Přes své stáří si zachoval vlastnosti dřeva a navíc získal charakteristickou, neopakovatelnou barvu a kresbu. Každý kus je originální kombinací tmavě hnědých, šedostříbrných a modročerných zón, díky čemuž je jeho barevnost nenapodobitelná a fascinující…

Výrobky zhotovené z tohoto výjimečného materiálu dávají slovu „exkluzivní“ naprosto novou dimenzi.

Subfossil oak trunk cut
Loading…

Co to je
subfosilní dub?

Jde o nezkamenělé dřevo, které bylo po stovky až tisíce let ukryté v morénových sedimentech. Subfosilní dub je také označován jako černý dub v důsledku změny své barvy. To je zapříčiněno právě dlouhodobým uložením v různých půdních vrstvách a reakcí jejich železitých složek s tříslovinami obsaženými v dubu. Intenzita zbarvení je primárně dána dobou uložení a povahou usazeniny.

Takto v půdě uložené kmeny byly dobře chráněny proti znehodnocení vlivem působení mikroorganismů, zejména hub a bakterií. U subfosilních dubů vlastnosti dřeva nejsou závislé na jeho věku.

Stáří a hodnota

6500 let – ano, takto starý je subfosilní dub, který může být součástí vašeho interiéru, a stále má vlastnosti dřeva, nikoliv kamene!

Díky svému stáří a zejména obsaženým minerálům se toto dřevo nekazí a má tak mimořádnou odolnost. Lze jej využít na 100% včetně třísek a hoblin, tzn. s nulovým odpadem.

Námi nabízené dřevo ze subfosilního dubu dodáváme spolu s certifikátem potvrzujícím jeho stáří a s veškerými dalšími potřebnými dokumenty. Dřevo má znalecké posudky, na základě kterých ho lze pojistit na všechna rizika (krádež, vandalismus či požár), tak jako každou jinou cennost.